Türkiye’nin ambalaj sektöründe hizmet vermek üzere  güçlü sermaye yapısı, tecrübeli ve dinamik çalışanları, müşteri odaklı yaklaşımı ve yenilikçi uygulamaları ile Akta Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi İzmir Bornova’da kurulmuştur.

Bir grup şirketi olan Akta Plastik, Gıda Paketleme Sektöründeki 10 yıllık tecrübesi ile çağın üretim ve bilgisayar teknolojilerini birleştirerek sektörün öncü konumuna gelmeyi hedeflemektedir. Özellikle İzmir palet streç film ve İzmir streç film alanlarında faaliyetlerini ilerletmektedir.

Kalite, verimlilik ve müşteri odaklılık ilkelerini benimseyen Akta Plastik; bu ilkelerin yanı sıra üretim ve paketleme aşamalarında hijyen konusuna önem verilmektedir. Bu doğrultuda ürünler tesisimizdeki epoksi zemine, özel vakumlu kapılara, kolay silinebilir lambri duvarlara sahip özel alanlarda üretilmektedir.

Üretim tesisimizde tam otomatik makinalar ile Alüminyum Folyo, Streç Film Gıda Streci ve Palet Streç üretimi gerçekleşmektedir. Portföyümüzde polyester cember , polipropilen cember, kompozit çember, balonlu naylon, karton köşebent ürünleride bulunmamaktadır.


Akta Plastik’ in Gıda Streci ve Alüminyum Folyo ürünleri, İl Tarım Müdürlüğü yetkilileri tarafından teste tabi tutulmuş ve uygunluk raporu alınmıştır.

Paketleme ve Paketleme Malzemeleri Kalite standart belgesi olan BRC/Iop için çalışmalar kurum aşamasında başlatılmış ve hala sürdürülmektedir.